אודות

  למעשה כולנו נשמות המחפשות חוויה אנושית ולא בני אנוש המחפשים חוויה רוחנית

            - יוגי בהג'ן

דורית דן
רפלקסולוגיה
שמנים אתרים
קייטרינג טבעוני
צמחי מרפא
סדנת בישול
קונדליני יוגה
קציצות ירק

הי, שמי דורית דן אני נטורופתית והרבליסטית קלינית. בעלת חנות תה, צמחי מרפא וארומתרפיה באורוות האומנים בפרדס חנה.

 

כבר בצעירותי התחלתי להתעניין בעולם הבריאות והדאגה לעצמי דרך תרגול יוגה ותזונה בריאה.

הסקרנות שלי התחילה בהיותי בת 19 בשיעורי יוגה ולאחר מכן המשכתי לתרגל כשחייתי בטורונטו בשנות ה- 80. שם פניתי לטיפול בדיקור סיני ותזונה טבעונית, תחום שלא הרבה הכירו. ההתעניינות שלי בריפוי עצמי בדרך טבעית גברה בגלל התחושה הפנימית שאמרה שזו הדרך לחיים נבונים.


עם הגיעי לטוסון אריזונה שבארה"ב בשנת 1992, נפתחתי לדרך חדשה וגיליתי את הקונדליני יוגה שעד היום הדרך מובילה אותי. מהר מאוד השתלבתי בחיי קהילת הקונדליני יוגה על פי השיטה של יוגי בהג'ן. היוגה הביאה לשינויים מהירים וברורים בחיי האישיים.

 

במרכז היוגה בטוסון, בו תרגלתי, ניהלו חוות גמילה מסמים. מהר מאוד השתלבתי בניהול המטבח הבריא לנגמלים מסמים, אלכוהול וכל השאר. הגמילה בדרך טבעית כללה תזונה צמחונית, תוספי תזונה, יוגה, עיסויים, ניקוי רעלים ועוד. זאת הייתה נקודת ההתחלה מבחינה מקצועית המשלבת תזונה ורפואה טבעית.

התחנה הבאה הייתה ניו-מקסיקו, כאחראית מטבח, אצל המורה הרוחני, יוגי בהג'ן, בתקופת קיץ הומה מבקרים. שם למדתי ישירות מהמסטר. המקום של היוגה כתרגול פיזי ותוכן רוחני מילא את הצורך שהסתתר בתוך נבכי נשמתי.
 

במעבר ללוס אנג'לס 1995 היה לי העונג לעבוד עם שפים מהשורה הראשונה המתמחים במטבח הטבעוני הבריא ולצד רופאים ומרפאים ברפואה הסינית. למדתי תזונה ובישול איורוודית והתמחיתי בתהליכי ניקוי רעלים באופן מקצועי ובתזונה בריאה ומוקפדת. סיפקתי שירות קייטרינג לרבים מתעשיית הסרטים בהוליווד.

 

ובכן, הרגלים רוכשים מהבית. לאכול אוכל בריא ומאוזן רכשתי מילדות.

הצמחונות נכנסה לחיי בזמנים שרק מעטים הבינו מה זה צמחונות. כצמחונית תמיד הרגשתי מקופחת, בכל פעם שהיו מזמינים אותי להתארח, הייתי אוכלת ארוחת פחמימות ומעט ירקות. בתור אחת שאוהבת אוכל טעים וידועה כבשלנית לעולם לא קיפחתי את עצמי, בני משפחתי או חברי בטעמים ובמגוון רחב של אפשרויות מעולם שופע של מזונות מהטבע וכך אני מתייחסת גם לתזונה של מטופלי היום.


עם חזרתי לישראל ב 2004 הקמתי יחד עם חברי לקונדליני יוגה את "עמותת הקונדליני יוגה בישראל" נזרעו זרעים והעמותה פרחה, רבים צברו ידע והפכו למורים בזכות אותם חברים לדרך.

במקביל פתחתי קייטרינג טבעוני שפועל עד היום.

בישראל רכשתי ידע רב דרך לימודי הסמכה ובמקביל אני מטפלת המשלבת את הידע מכל התחומים תזונה, איורוודה, צמחי מרפא, דיקור סיני, ארומתרפיה, פרחי באך, רפלקסולוגיה, הרפיה ומדיטציה.

 

אני מאוד אוהבת את העיסוק שלי, ללמד - להפיץ - להנגיש את הידע והבריאות בקלות.

Camellia - חנות התה צמחי מרפא וארומתרפיה, מצאתי את הדרך לשלב את הטעמים ואת הבריאות יחד.

האני מאמין שלי: יש בנו יכולת ריפוי עצמי, כל אדם יכול ליצור שינויים ולחיות חיים מלאים בריאים ושמחים. התזונה היא עמוד התווך של הבריאות.

© 2020 Dorit Dan |  Created by BestSite